wydruki artystyczne
druk cyfrowy

22 211 3 211

digitalizacja obrazów

QPRINT

GALERIA STUDIO – KOSMOGONIA

GALERIA STUDIO – KOSMOGONIA, TAMARA PIEŃKO, JANUSZ MARYNOWSKI

Kosmogonia Świata Pendereckiego: Emocje Uchwycone w Obiektywie

2 października 2023 roku, w foyer Teatru Dramatycznego w Warszawie, o godzinie 19.00 zainaugurowana została wyjątkowa wystawa fotograficzna zatytułowana „Kosmogonia”. Eksponaty, będące dziełem Janusza Marynowskiego, dyrektora Sinfonii Varsovii, oraz fotografki Tamary Pieńko, ukazują czarno-białe, spójne i wzajemnie uzupełniające się obrazy dwóch światów z życia słynnego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Wystawa, będąca częścią obchodów 90. rocznicy urodzin Maestra, trwa do 30 października 2023 roku i można ją odwiedzać od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-19.00 oraz przed każdym spektaklem.

Marynowski, przez trzy dekady towarzysząc Pendereckiemu, uwiecznił artystę w chwilach intymnych i zawodowych – od przygotowań w garderobie, przez próby, aż po momenty zamyślenia i interakcji z żoną, Elżbietą. Z kolei Pieńko, eksplorując po śmierci kompozytora jego stworzony ogród w Lusławicach, przedstawiła próbę odczytania pozostawionych przez niego przekazów. Współpraca z Narodowym Centrum Kultury oraz wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawiły, że wystawa oraz towarzyszący jej album stanowią kompleksowe i emocjonalne świadectwo życia i twórczości Pendereckiego.

Wszystkie fotografie prezentowane na wystawie „Kosmogonia” zostały precyzyjnie wydrukowane w naszej drukarni, gdzie z największą dbałością i profesjonalizmem zadbaliśmy o to, by każdy detal i niuans był wiernie odwzorowany. Nasz zaawansowany sprzęt oraz doświadczenie pozwoliły na uzyskanie wydruków najwyższej jakości, które oddają pełnię emocji i artystyczną wizję zawartą w pracach Janusza Marynowskiego i Tamary Pieńko. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy przyczynić się do stworzenia tej wyjątkowej ekspozycji, ukazującej życie i twórczość Krzysztofa Pendereckiego.

specyfikacja PLansz

·······················

posłoże:_ Solution Cairo Rag
zadruk:__ atramenty pigmentowe
oprawa:__ płyta dibond + listwy