wydruki artystyczne
druk cyfrowy

22 211 3 211

digitalizacja obrazów

QPRINT

JAK to robimy

printhouse

druk cyfrowy

W naszej drukarni wykorzystujemy druk cyfrowy przy wykorzystaniu nowoczesnych drukarek.Dzięki zastosowaniu dodatkowych barwników takich jak złoty, srebrny, biały i lakier (Fujifilm Revoria Press PC1120), oraz atramentów (12 atramentowy CAONON PRO-6000) umożliwiają osiągnięcie niesamowitych rezultatów. Zastosowanie tych specjalnych barw pozwala nadać wydrukom głębi i wyjątkowego charakteru sprawiając, że każda praca wyróżnia się swoją oryginalnością. Dzięki tym dodatkom możemy zaoferować naszym Klientom druki o niepowtarzalnym wyglądzie i jakości.

····························································································

atrament

12-atramentowy CANON PRO 6000 to mistrz w zakresie barw jakie potrafi odwzorować na podłożach artystycznych. Decydując się na to urządzenie kierowaliśmy się właśnie zakresem tonacji barwnych, które potrafi odwzorować. Atramenty CANON Lucia-PRO charakteryzują się także trwałością wydruków (odpornością na blaknięcie). Dzięki temu nasi Klienci mogą cieszyć się rewelacyjnymi wydrukami artystycznymi, które zachwycają swoją jakością i autentycznością odtwarzania barw.

W ofercie mamy bogaty wybór podłoży artystycznych dedykowanych do druku archiwalnych reprodukcji giclee (fine art prints / inkografie). Zaczynając od ekonomicznych gładkich podłoży o gramaturze 230g, poprzez podłoża teksturowane i gładkie o gramaturze około 270g, a kończąc na podłożach Hahnemuhle o gramaturze 310g. Wśród nich znajdują się papiery idealne do druku fotografii jak i prac graficznych oraz malarskich. Zależnie od techniki jaką pracuje artysta i budżetu jakim dysponuje staramy się dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat artystycznego druku atramentowego zapraszamy na stronę DRUJKARKI i ATRAMENTY.

····························································································

toner

Ze względu na osiągany zakres tonacji barwnych, jak i bezkonkurencyjne rastrowanie (więcej o rastrze na tej stronie) pozwalające na odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów, w przypadku druku arkuszowego nasz wybór padł na maszynę Fujifilm Revoria Press PC1120. To 6-cio tonerowa drukarka, w której poza standardowymi barwami CMYK możemy zastosować kolory specjalne takie jak srebro, złoto, biały, błyszczący lakier, czy toner PINK. Pozwalają one na uzyskanie niesamowicie nasyconych barw w przestrzeniach od granatu poprzez czerwień po pomarańcz.

Zadruk banerowy na arkuszach o maksymalnym rozmiarze 33x160cm pozwala na wykonanie nam wielu niestandardowych realizacji. Praktycznym ograniczeniem staje się papier w arkuszach, którego wymiar standardowo nie przekracza 100cm. Niezależnie od tego bogaty wybór podłoży pozwala nam na sprostanie oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów. Drukujemy katalogi sztuki i katalogi aukcyjne dla domów aukcyjnych, galerii oraz artystów. Dzięki temu możemy zapewnić nie tylko druk i oprawę prac na wystawę, ale również druk wszelkich materiałów związanych z wydarzeniem.

····························································································

digitalizacja

Poza drukowaniem oferujemy także usługi digitalizacji – w szczególności w odniesieniu do obrazów i dzieł sztuki. Digitalizacja polega na zamianie fizycznego obrazu na wersję cyfrową w formie bitmapy, która nadaje się do dalszej reprodukcji. Dzięki temu możemy realizować reprodukcje giclee osiągając wierne odwzorowanie kolorów. W procesie digitalizacji używamy studia reprograficznego z wyposażeniem, takim jak w przypadku największych ośrodków muzealnych w Polsce. Posiadamy aparat PhaseOne z przystawką 100MP, specjalnym stołem z kolumną do aparatu oraz profesjonalnym oświetleniem. Całość dopełnia zestaw odpowiednich wzorników umożliwiających właściwą kalibrację a później weryfikację jakości wykonanej digitalizacji. Digitalizacji dokonują wykwalifikowani pracownicy posiadający certyfikat FADGI.

····························································································

introligatornia

Nasz park maszyn introligatorskich pozwala na wykonywanie opraw prac artystycznych jak również realizację skomplikowanych i niestandardowych zamówień na wydruk katalogów, folderów, zaproszeń czy menu do restauracji czy ekskluzywnych etykiet. Posiadamy laminatory, stoły montażowe, maszyny tnące, perforujące i bigujące, maszyny do opraw książkowych czy kalendarzowych. Podczas realizacji skupiamy się na jakości a nie ilości.

····························································································

Druk cyfrowy i technologia w naszej dyspozycji nie byłaby nic warta, gdyby nie zaangażowani ludzie z dużym doświadczeniem. To oni w swojej pracy wykorzystują wiedzę tak, aby osiągane rezultaty zachwycały naszych Klientów.

  • Dbając o sprzęt
  • Weryfikacja jakości
  • Introligatornia
  • Precyzja w każdym detalu
  • Kalibracja
  • Ręczna praca