22 211 3 211

QPrint

Spojrzenie z Góry. Archiwum Wandy Rutkiewicz

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wnieść naszą pracę do uczczenia pamięci legendarnej himalaistki Wandy Rutkiewicz poprzez oprawę fotografii na wystawie w Muzeum Śląskim. Nasze studio miało zaszczyt oprawić w drewniane ramy z jesionu niepublikowane prace Rutkiewicz, które będą prezentowane od 16 listopada 2023 do 31 marca 2024 roku.

Ta wyjątkowa ekspozycja zawiera fotografie dokumentujące zdobycie przez Wandę najwyższych szczytów świata, w tym Mount Everest i K2, jak również prywatne zdjęcia, ukazujące surowe piękno górskich krajobrazów i niebezpieczeństwa, z jakimi zmagała się podczas swoich wypraw.

W lutym 2023 obchodziliśmy 80. rocznicę urodzin Rutkiewicz, przypominając sobie o jej niezwykłych osiągnięciach jako pierwszej kobiety na szczycie K2 i trzeciej na Mount Everest. Wanda była nie tylko wybitną wspinaczką, ale i utalentowanym fotografem, a jej pasja do dokumentowania przygód w górach jest równie inspirująca.

Nasze ramy, barwione tak, aby oddawać charakter i historię zawartą w drewnie, jakby były dotknięte himalajskimi wiatrami, są idealnym dopełnieniem do życiowej opowieści Rutkiewicz. Zapraszamy do Muzeum Śląskiego, aby osobiście doświadczyć tej wyjątkowej historii uchwyconej przez obiektyw kamery i serce pionierki.

specyfikacja

·······················

oprawa w ramy:_ jesionowe
wykończenie:___ bejca