wydruki artystyczne
druk cyfrowy

22 211 3 211

digitalizacja obrazów

QPRINT

Digitalizacja obrazów

studio digitalizacji obrazów

Dlaczego digitalizacja a nie skanowanie obrazów

Aby uzyskać wysokiej jakości reprodukcję pracy artystycznej niezbędna jest digitalizacja lub skanowanie obrazu, tak aby jak najwierniej odwzorować kolory oraz detale pracy. Digitalizacja polega na sfotografowaniu pracy z użyciem odpowiedniego cyfrowego sprzętu fotograficznego oraz specjalistycznego oświetlenia. Wszystko pod kontrolą odpowiednich wzorników, które pozwalają zweryfikować jakość wykonanej digitalizacji. Od lat zajmujemy się digitalizacją obrazów przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu i procedur – takich samych jakie stosowane są w muzeach i archiwach na całym świecie. Więcej o digitalizacji prac artystycznych z użyciem fotografii cyfrowej można przeczytać w tym wpisie.

W przeciwieństwie do skanowania przy użyciu skanera, technika digitalizacji nie powoduje ograniczeń rozmiarowych (skaner ma określone pole pracy) oraz daje większą swobodę przy pracy z oświetleniem, tak aby lepiej wyeksponować np. strukturę farby na obrazie. Tutaj można przeczytać więcej o skanowaniu obrazów.

jak digitalizujemy obrazy

Digitalizacji obrazów dokonujemy przy użyciu specjalnej kamery PhaseOne potrafiącej rejestrować obraz w rozdzielczości 100MPix. Nasze studio wyposażone jest w specjalne lampy oraz wzorniki, dzięki którym możemy precyzyjnie zweryfikować jakość pliku uzyskanego w procesie digitalizacji. Posiadamy certyfikat FADGI, który potwierdza najwyższą jakość wykonywanych digitalizacji.

Proces digitalizacji obrazów odbywa się w naszym studio reprograficznym w siedzibie firmy. W celu digitalizacji obrazy należy dostarczyć do naszej siedziby w Warszawie. W przypadku digitalizacji większych kolekcji jesteśmy w stanie zorganizować proces digitalizacji u Klienta.

Ponadto, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, poddajemy prace dodatkowej obróbce, tak aby na wydrukach jeszcze lepiej podkreślić walory pracy artystycznej.

Ile kosztuje digitalizacja obrazu

Zapytania o koszty digitalizacji obrazów należy przesyłać na adres info@qprint.com.pl. W zapytaniu wskazane jest aby uwzględnić następujące parametry prac do digitalizacji:

  • wymiary oraz ilość obrazów
  • technika wykonania
  • czy są zawerniksowane (werniks mat/błysk)
  • czy są farby metaliczne

W przypadku wątpliwości dotyczących powyższych parametrów prosimy o kontakt telefoniczny pod nr +48 22 211 3 211.

····························································································
nasza oferta: